Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-SAMOLOT-od-16-10-do-31-10-2017
B-1-POP-RADIO

Dzieciaki zwierzakom. Poszukiwane lokalizacje dla kocich domków!

› dzieci i rodzina 14 dni temu    9.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Wspólne prace przy domkach na świetlicyWspólne prace przy domkach na świetlicy fot. nadesłane

Uczniowie ze świetlicy w szkole podstawowej nr 336 i harcerze z 69 WDSH Rapido wykonali domki dla bezdomnych kotów. Akcję nazwali „Pomagamy bezdomnym kotom przetrwać zimę". Teraz poszukują na Ursynowie miejsc, w których mieszkają bezdomne koty.

W mijającym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, z tej okazji dzieci postanowiły pomóc bezdomnym kociakom z Ursynowa.

- Wszystko zaczęło się od tego, że chciałam pomóc dzikim kotom będąc na Kaszubach. Tam pierwszy raz zobaczyłam styropianowe domki i stąd wziął się pomysł akcji – mówi Agnieszka Dzierżanowska, kierownik świetlicy SP nr 336.

W szkole od lat odbywają się różne akcje, niosące pomoc zwierzętom, które jednocześnie mają uczyć dzieci wrażliwości i empatii.

- Współpracujemy z Fundacją Koci Azyl, organizujemy akcję „Puszeczka dla koteczka” – opowiada pomysłodawczyni akcji. – Dzieci bardzo się zaangażowały, napisały do kotków listy, zrobiły dla nich rysunki - dodaje.

W ramach akcji w szkolnej świetlicy powstało 14 pięknie ozdobionych domków. Do działań włączyli się także harcerze, teraz wszyscy wspólnie szukają odpowiedniej lokalizacji dla budek.

Także dzielnica nie pozostaje obojętna na los ursynowskich zwierzaków. W urzędzie zarejestrowanych jest ponad 2000 kotów i 135 opiekunów społecznych, którzy odbierają z urzędu karmę i rozdzielają ją wśród swoich podopiecznych.

- Aby ustawić domki, musi być zgoda spółdzielni. Trzeba odpowiednio wybrać miejsce, żeby nie zostały ukradzione –  mówi Ewa Rosińska z Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów. – Zaraz zadzwonię do opiekunek kotów i postaram się pomóc – dodaje.

Jest duża szansa, że zrobione z potrzeby serca domki, trafią niebawem do wolno żyjących kotów

- To nie jest jednorazowa sprawa! Chcę robić takie akcje co roku – deklaruje Agnieszka Dzierżanowska z SP 336.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elf
13 dni temu ocena: 100%  1
A może ktoś pomyśli o jeżach, których na Ursynowie jest dużo. One zapadają jesienią w sen zimowy. Budzą je ryki silników spalinowych kosiarek i dmuchaw na liście. No i nie mają gdzie zasnąć, bo wygrabia się wszystkie liście, nawet te spod krzaków.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji