Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Dramatycznie brakuje krwi. W sobotę zbiórka na Ursynowie

› bieżące 3 miesiące temu    24.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. SK

W warszawskich szpitalach brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o jej oddawanie. Najpilniej potrzebne są grupy: 0 oraz A Rh+ i B Rh-. Zbiórka na Ursynowie - już w najbliższą sobotę.

Sytuacja robi się dramatyczna. W stołecznym centrum krwiodawstwa bardzo szybko znikają zapasy tego bezcennego leku. Latem w szpitalach z powodu większej liczby wypadków jest znacznie więcej operacji, a wakacyjne wyjazdy nie sprzyjają zbiórkom.

W tej chwili najbardziej brakuje krwi z grup: 0 (zarówno Rh+, jak i Rh-) a także A Rh+ i B Rh-. Osoby, które mają ten rodzaj krwi proszone są o jej oddawanie w najbliższym możliwym terminie.

Na Ursynowie kolejna zbiórka rusza za dwa dni - w sobotę 26 sierpnia. Przed urzędem dzielnicy (przystanek autobusowy przy metrze Imielin, wzdłuż alei KEN) pojawi się ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Akcja potrwa od godz. 10:00 do 16:00. 

Jubileuszowa akcja organizowana przez Klub Honorowego Dawcy Krwi "Krewki Ursynów" i lokalny ratusz trwa, mimo osiągnięcia celu jakim było pozyskanie 40 litrów krwi do końca roku. Do udziału w tej szlachetnej akcji, powiązanej z urodzinami Ursynowa, zachęcają władze dzielnicy.

- Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew - mówi burmistrz Robert Kempa.

W dotychczasowych zbiórkach wzięło udział już kilkuset dawców, którzy oddali ponad 53 litry. Od początku akcji udało się też pozyskać 23 potencjalnych dawców szpiku wraz z Fundacją DKMS Polska. 

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Aby oddać krew trzeba być całkowicie zdrowym, rano powinno się zjeść lekkie śniadanie.

Klub „Krewki Ursynów” zaplanował kolejne zbiórki krwi w terminach: 30 września, 28 października, 25 listopada.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gotm
2 miesiące temu 1
dzięki za info. idę oddać
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji