Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Do lasu marsz! Piknik edukacyjny W DECHĘ!

› bieżące 2 miesiące temu    13.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. CEPL

Dla małych i dużych miłośników przyrody, moc atrakcji w Lesie Kabackim już w najbliższą sobotę od godziny 11:00. Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej zaprasza na piknik "W dechę!".

CEPL z racji swojego wyjątkowego położenia ma możliwość organizacji częstych spotkań plenerowych. W tym roku mogliśmy już bawić się tutaj z okazji Dnia Dziecka, wziąć udział we wspólnym gotowaniu i poznawać zwyczaje dzikich zwierząt. Nie zabrakło też nocnych wycieczek i licznych warsztatów.

Teraz przyszedł czas na poznanie najbardziej oczywistego elementu lasu – drewna. Podczas pikniku będzie można spotkać się m.in. z ekspertami z Wydziału Technologii Drewna i dowiedzieć się ile drewna jest w lesie i jakie owady żyją w drewnie.

Wszyscy amatorzy zbierania grzybów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę podczas wykładu o grzybach jadalnych i trujących, a także o tych rozkładających drewno.

Dla zwiedzających zostaną ponownie otwarte drzwi do zabytkowej drewnianej leśniczówki w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. To miejsce trzeba zobaczyć! Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Malując buźki, będą mogły wcielić się w postaci leśnych zwierząt, a także skorzystać z warsztatów plastycznych – oczywiście w drewnie.

Zaklinamy pogodę i do zobaczenia!

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
2 miesiące temu 1
Oooo dobrze wiedzieć
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji