Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

Dni Ursynowa. Świetna zabawa dla wszystkich! WYWIAD

› bieżące ponad rok temu    17.06.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 5 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. SK

Już w sobotę największa impreza plenerowa naszej dzielnicy - Dni Ursynowa. Od 11:00 przy Kopie Cwila oraz w strefie dziecięcej na Olkówku mnóstwo atrakcji. Wieczorem występy gwiazd - Tede i zespołu Perfect oraz pokaz fajerwerków. 

O tym co będzie się działo w sobotę i skąd takie a nie inne atrakcje tego dnia, rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa - Łukaszem Ciołko.

Czy pikniki i imprezy plenerowe przypadkiem się ursynowianom już nie „przejadły”? W naszej dzielnicy jest dużo tego typu imprez…

To prawda, naszą aktywność kulturalną w okresie maj – wrzesień staramy się prowadzić w plenerze. Frekwencja na tych wydarzeniach to dowód tego, że mieszkańcy po prostu lubią taką formę spędzania czasu. 

Imprez jest dużo – ale są one zróżnicowane tematycznie. I jak zwykle chodzi o to, aby wszyscy, a przynajmniej prawie wszyscy, byli zadowoleni. Szeroka oferta kulturalna była jednym z moich celów, i mam nadzieję że w znacznym stopniu ten cel udało się zrealizować. Do tradycyjnych imprez dołączyliśmy w zeszłym roku nowości takie jak Dzień Dziecka czy Piknik włoski i one także się sprawdziły.

Imprezy plenerowe mają jedną zasadniczą przewagę nad imprezami zamkniętymi w lokalu – absolutny brak limitu miejsc. Każdy chętny może z nich skorzystać, i nie trzeba martwić się o zakup biletu czy uzyskanie karty wstępu. 

Perfect i Tede będą gwiazdami tegorocznych Dni Ursynowa. Skąd akurat taki wybór?

Wybór podyktowany jest chęcią przygotowania oferty koncertowej dla wszystkich grup wiekowych. Zależy nam bowiem na tym, aby na Dniach Ursynowa każdy znalazł coś dla siebie, i dlatego właśnie to zróżnicowanie. Tede to propozycja dla młodzieży i młodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Ten wykonawca hip-hopu ma trafić właśnie do tej grupy mieszkańców, choć oczywiście nie jest tak, że tylko młodzi ludzie słuchają tego gatunku muzycznego.

Co do zespołu Perfect, to absolutna klasyka i fundament polskiej sceny muzycznej. Przy ponadczasowych przebojach będą bawić się wszyscy, ale oczywiście tu wybór podyktowany był chęcią trafienia do dojrzałych mieszkańców naszej dzielnicy. Ot i tajemnica tego wyboru. Na Dniach Ursynowa dobrze mają bawić się wszyscy!

"Dni Ursynowa" jak sama nazwa wskazuje powinny trwać minimum 2 dni. Dlaczego zatem trwają tylko jeden dzień?

„Dni Ursynowa” to właściwie nazwa własna – synonim święta naszej dzielnicy. I niezależnie czy trwają dzień czy dłużej, to zawsze jest i będzie święto Ursynowa. Patrząc na historię tego wydarzenia bywały lata kiedy koncerty trwały dwa dni, szczególnie na samym początku, jeszcze w czasach gminy Ursynów. Dwa dni imprezowania to oczywiście większy koszt. I ten koszt zamierzamy ponieść w przyszłym roku, kiedy będziemy świętować 40-lecie powstania Ursynowa. Już w tym roku zaczynamy organizację rocznicowych wydarzeń, które również obejmą "Dni Ursynowa". 

Jakie są koszty tegorocznej imprezy? Mam wrażenie, że z roku na rok "Dni Ursynowa" są skromniejsze...

Koszty wydarzenia od kilku lat kształtują się na bardzo podobnym poziomie. Także jeśli chodzi o honoraria artystów. Z tym, że w tym roku mamy topowych wykonawców polskiej sceny muzycznej.   

Są też zmiany. Scena dziecięca została przeniesiona w rejon Olkówka - co będzie się działo w dziecięcej części imprezy?

Chciałbym, aby najmłodsi mieszkańcy Ursynowa czuli, że pamiętamy o ich potrzebach. Strefa faktycznie została przeniesiona i zobaczymy czy to rozwiązanie przyniesie pożądane rezultaty.

Strefa dziecięca to przede wszystkim blok występów przygotowanych przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea. Na „małej scenie” mieszkańcy zobaczą pokazy wokalne, taneczne i występy chórów. W przerwach pomiędzy pokazami przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla najmłodszych. Uzupełnieniem jest strefa rekreacyjna dla dzieci obejmująca plac zabaw, zjeżdżalnie oraz niezbędne na imprezach plenerowych dmuchańce. W strefie oczywiście będzie wesoło. Zaplanowano pokazy giga baniek mydlanych, malowanie buziek, basen z piłeczkami, oraz wiele dodatkowych pokazów i animacji dla dzieci.

Będzie zatem więcej miejsca pod Kopą Cwila... Jakie tam przygotowano atrakcje? Czy będzie coś nowego?

Na pewno będzie atrakcyjne i cieszące się niezmiennym zainteresowaniem mieszkańców „Miasteczko Wojskowe” przygotowane przez naszego partnera, Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego. Będą też stoiska naszych miejskich partnerów - Zarządu Transportu Miejskiego oraz Metra Warszawskiego. Staramy się, aby wizyta mieszkańców na "Dniach Ursynowa" była zarówno rozrywką jak i źródłem wiedzy na temat tego, co dzieje się w dzielnicy. Dlatego nie zabraknie przestrzeni na rozmowę o Budżecie Partycypacyjnym oraz zagospodarowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy. Nowym elementem jest także mobilne stanowisko dentystyczne Mazowieckiego Centrum Stomatologii, które oferować będzie darmowe przeglądy jamy ustnej. 

"Dni Ursynowa" to największa impreza w naszej dzielnicy, od lat ma podobny scenariusz. Czy nie czas na większe zmiany?

Tu głos decydujący mają mieszkańcy, i to od nich zależy czy charakter imprezy ulegnie zmianie czy nie. Naszą rolą jest natomiast słuchać tego głosu i wyciągać odpowiednie wnioski. Podobny scenariusz ma wiele imprez, ponieważ charakter imprezy plenerowej połączonej z wieczornym koncertem to jak na razie najlepsze, żeby nie powiedzieć modelowe rozwiązanie. Nie spodziewam się więc, że kolejna edycja "Dni Ursynowa" będzie rewolucją, a co najwyżej ewolucją, wynikającą z wprowadzania nowych elementów.

W tym roku rozpoczęliśmy proces zwiększania liczby lokalnych wykonawców, wystąpią m.in laureaci Ursynów Music FEST oraz Ursynowski Chór Iuvenis. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej. Obecny scenariusz uważam za optymalny, i jak zwykle gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców do przyjścia w sobotę, aby wspólnie obchodzić święto Ursynowa!

Dziękuję za rozmowę.

PROGRAM DNI URSYNOWA

MAŁA SCENA na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”:

Blok występów w godz. 11.00-16.00 przygotowanych przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea- pokazy wokalne, taneczne i występy chórów. W przerwach pomiędzy pokazami przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla najmłodszych.

Strefa rekreacyjna dla dzieci w godz. 11.00 – 19.00 – Plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie, dmuchańce, pokazy giga baniek mydlanych, malowanie buziek, basen z piłeczkami, dodatkowe pokazy, różne animacje dla dzieci.

Atrakcje piknikowe w godz. 11.00-19.00:

 • Strefa Promocyjna Urzędu Dzielnicy Ursynów pod Kopą Cwila
 • bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów;
 • uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza – warsztaty genealogiczne;
 • rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji;
 • organizacje sportowe Lupus, Uczniowski Klub Judo „Ryś”, Mała Akademia Koszykówki;
 • namiot Policji i Straży Miejskiej (eko -patrol);
 • organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego;
 • stoisko z ursynowskimi artystami  i stypendystami (pogadanki nt. twórczości artystów, spotkanie z wierszami – recytacja, występ mima, możliwość obserwowania artystów przy pracy, minkoncert);
 • stoisko Metra Warszawskiego, w którym będzie można uzyskać informację o budowie II linii metra; będzie kącik dla dzieci oraz konkursy z wiedzy o warszawskim metrze z możliwością wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki; prezentacja „żywej” maskotki firmowej – krecika, animacje dla dzieci, prezentacja pojazdu Mercedes Benz – Unimog U400;
 • stoisko Zarządu Transportu Miejskiego, w którym będzie można wgrać e-hologram – (hologramy tracą ważność 30 września 2016 r.), kącik do malowania dla dzieci,  gry planszowe dla dzieci, informacja o komunikacji miejskiej;
 • od godz. 12.00 do godz. 18.00 będzie można przejechać się wokół Kopy Cwila zabytkowym autobusem jelczem tzw. ogórkiem oraz ikarusem.
 • stoisko Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na Dniach Ursynowa będzie można również:

 • zapoznać się z propozycjami projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2017 i porozmawiać z ich autorami;
 • odwiedzić namiot konsultacyjny i porozmawiać z ekspertami o możliwościach zagospodarowania terenu nad tunelem POW
 • udać się na wycieczkę zabytkowym „ogórkiem”. Trasa: Koncertowa – al. KEN – Surowieckiego – Romera – Puławska – Dolina Służewiecka – al. KEN – Koncertowa. Rozkład Lini specjalnej „U” -> Linia U – rozkład na Dni Ursynowa (plik PDF)

Po raz pierwszy zawita u nas mobilne stanowisko dentystyczne Mazowieckiego Centrum Stomatologii, które oferować będzie darmowe przeglądy jamy ustnej.

Badanie stopy – konsultacje z fizykoterpeutą i podologiem

Tradycyjnie już będzie „Miasteczko Wojskowe” Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego.

 • Prezentacja wyposażenia oraz uzbrojenia żołnierzy
 • Symulator broni strzeleckiej
 • Pokaz Straży Pożarnej i Służb Ratunkowych
 • Symulator dachowania oraz alkogogle
 • godz. 15.00 występ Orkiestry Wojskowej.

DUŻA SCENA pod Kopą Cwila od godz. 17.00 wystąpią:

17.00 – 18.00 – Zespoły: Riptide, Raid, Paperskin – uczestnicy konkursu Ursynów Music Fest - młodzieżowego konkursu muzycznego
18.05 – Wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Fotograficznego z Dnia Cichociemnych
18.15 – Ursynowski Chór Iuvenis (wykonają następujące utwory: Skyfall, Conquest of paradise, Pan od muzyki – suita, Władca pierścieni – suita, Shrek – Halleluja, Incepcja – time, Polskie drogi/słuchaj kiedy śpiewa lud (nędznicy).
19.10 –  HLA
19.45 – TEDE
21.00 – Perfect

Na zakończenie pikniku ok. godz. 22.30 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI 

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Quebo
ponad rok temu ocena: 75%  5
Ciołko to już dawno przebił Guziała w pajacowaniu :D No i to prawda ze jakieś takie coraz bardziej liche są te dni ursynowa... a na koncert tedego to sama przyjezdna gimbaza zjechała.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 73%  4
Byłem, widziałem ale nie oniemiałem! Perfect (który był jak zawsze SUPER) w moim mniemaniu uratował całą imprezę i wypełnił ją ludźmi. Wcześniej było puściutko. Żadnych nowych atrakcji, które by mnie zaskoczyły i zaciekawiły niestety nie było. Całość wiała nudą i oklepaną jak co roku rutyną. Przyznam szczerze, że więcej atrakcji na Bazarku na Dołku dzisiaj miałem, niż podczas zwiedzania atrakcji jakie zapewnił nam urząd podczas Dni Ursynowa.
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sąsiad
ponad rok temu ocena: 91%  3
Ciołko dyrygujący chórem to była żenada porównywalna z pajacowaniem Guziała
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Quebo
ponad rok temu ocena: 85%  2
WIceburmistrz Ciołko ma tylko maturę. Nie ma co od niego wiele wymagać...
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abba
ponad rok temu ocena: 69%  1
to przykre , że Pan wiceburmistrz Ciołko w wywiadzie o wykonawcach mówi o Tedem, który śpiewa " masz wyje, wyje, wyjebane" a nie wspomni o koncercie Hitów Filmowych, którymi w mistrzowskim zapewne wykonaniu powali słuchaczy Chór Juvenis. Bąknięcie nazwy Chóru pod koniec wywiadu jest po prostu nieeleganckie. Promowanie Tedego, który jest obsceniczny i wulgarny jako "artysty" , którym Dzielnica chce trafić do młodzieży - wręcz niesmaczne.
odpowiedz oceń komentarz 9 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji