Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Dlaczego Jary nie grzeją? "Marzniemy w mieszkaniach" INTERWENCJA

› bieżące 27 dni temu    25.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 12 ocen 6 / 100%
A A A
Na Dembowskiego kaloryfery grzeją już od tygodnia... niestety tylko w teorii.Na Dembowskiego kaloryfery grzeją już od tygodnia... niestety tylko w teorii. fot. KT

Mieszkańcy bloków na Ursynowie Północnym skarżą się, że mimo obietnic spółdzielni, kaloryfery wciąż są zimne. Większość spółdzielni rozpoczęła już sezon grzewczy, dlaczego więc lokatorzy jednej z nich marzną? Wszystkiemu winien... komputer.

Zdecydowana większość ursynowskich spółdzielni deklarowała start sezonu grzewczego już w zeszłym tygodniu. "Stokłosy", "Jary", "Imielin", "Ursynów", "Na Skraju" - pracownicy zgodnym chórem twierdzili, że grzejniki już są ciepłe. Nie wszędzie jednak obietnica pokrywa się z rzeczywistością. 

- Grzejniki mam odkęcone, sprawdziłam też i wiem, że nie są zapowietrzone. Mieli grzać już tydzień temu, tymczasem nic się nie dzieje. W ciągu dnia jest znośnie, ale noce są już zimne. Wyciągam koce i czekam, kiedy to się w końcu zmieni - mówi Barbara, mieszkanka bloku przy ul. Dembowskiego 6.

Administracja Spółdzielni "Jary" zapewniała nas już tydzień temu, że grzejniki są ciepłe. - Sezon grzewczy zaczęliśmy dzisiaj, do jutra wszystkie kaloryfery powinny być ciepłe - usłyszeliśmy w sekretariacie 18 września. 

W mieszkaniach przy Dembowskiego 6 wciąż jest zimno. Frustracja mieszkańców budynku wzrasta, kiedy słyszą, że ich sąsiedzi z innych zakątków Ursynowa już mają ciepło. - Znajoma, która mieszka przy Służby Polsce, mówi, że u niej już grzeją. Myślę, że czas najwyższy, zima czy nie zima, marznę w mieszkaniu - dodaje Barbara.

Ponownie skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią. Tym razem usłyszeliśmy nieco inną wersję rozpoczęcia sezonu grzewczego.

- Wszystko monitorujemy na bieżąco. Automatyka działa, czujka rejestruje temperaturę i przesyła informację do komputera głównego. Kiedy temperatura spadnie poniżej 10 stopni, zacznie się grzanie. Czujki są zamontowane na północnej stronie budynku - słyszymy w sekretariacie Spółdzielni "Jary". 

Mieszkańcy bloku przy Dembowskiego 6 muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na... ponowne ochłodzenie. Dopiero wtedy kaloryfery zaczną grzać. Prośby nie pomogą - system jest niewzruszony, ma on zabezpieczać spółdzielnię i mieszkańców przed nadmiernymi kosztami ogrzewania. Nie uwzględnia on również faktu, że przez ostatni tydzień w Warszawie było naprawdę zimno i ściany bloków się wychłodziły.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mamiszon
22 dni temu 12
A na Pięciolinii jest cieplutko ? Zamontowana "pogodynka" steruje ogrzewaniem i tyle. I przestańcie obrażać pracujące tam osoby. Słabe to zachowanie... dorosłych ludzi.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beata S.
26 dni temu ocena: 100%  11
Ktoś tutaj dobrze napisał. Ta spółdzielnia tkwi w PRL i to dosłownie. Pracują tam zasiedziałe paniusie którym nadal się wydaje, że mogą spóldzielacami poniewierać! O nic nie można się doprosić, chamskie zachowania, kombinacje i robienie łaski w kwestiach które są obowiązkiem spółdzielni! Pensje płacone z naszych pieniędzy, a czynsze w porównaniu do obsługi niewspólmierne.Powinien się tam pojawić nowy prezes który wymieni całe to towarzystwo wzajemnej adoracji co do sztuki na nowy kompentny personel!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blapi
26 dni temu ocena: 0%  10
Co wy ludzie mówicie. Mieszkam na Dembowskiego i jest zupełnie ciepło. Nawet w środku zimy raczej nie trzeba się szczególnie dogrzewać.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MamDoscHalasu
27 dni temu ocena: 100%  9
Co roku kurna to samo, a na komputer zwalają. Ta spółdzielnia jest głęboko w PRL i to jest jej problem.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ izako
27 dni temu ocena: 100%  8
"Jary" nie grzeją w blokach, ale prezes pewnie w biurze ma włączony piecyk elektryczny? Sezon przeziębień czas zacząć.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Carlos
27 dni temu ocena: 67%  7
Panie Turowicz, Służby Polsce i Dembowskiego to ta sama Spółdzielnia, to jak to jest?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RON
27 dni temu ocena: 67% 6
Temperatura na dworze musi spaść poniżej 12 stopni aby to ustrojstwo się włączyło i może na Służby spadła. Najgorzej, gdy temperatura jest przez kilka dni 13 stopni bo wtedy w domach trzeba grzać farelkami.
~ ola
27 dni temu ocena: 100%  5
W SM Na Skraju też nie grzeją, też mówią nam o tych czujkach...
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elo
27 dni temu ocena: 100%  4
Ale kicha!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miki
27 dni temu ocena: 50%  3
Natolin, Spódzielnia Przy Metrze, Lokajskiego - zimno i wilgotno w domach.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Natka
27 dni temu ocena: 50%  2
Na Kabatach też zimno...
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kabanos
27 dni temu ocena: 25% 1
Chyba u Ciebie, u mnie cieplutko