Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Czym kierować się przy doborze lamp sufitowych?

› poradnik 5 miesięcy temu    11.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

Właściwy dobór oświetlenia ma znaczenie zarówno z punktu widzenia naszego komfortu, jak i funkcjonalności. Dzięki odpowiednio dopasowanym lampom możemy sprawić, że wnętrze będzie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie. Najbardziej popularne lampy to te sufitowe – znajdują się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Czym wobec tego powinniśmy kierować się przy kupowaniu tych lamp?

Lampy sufitowe dają wyraźne światło bez efektu oślepienia, pozwalają na równomierne oświetlenie pomieszczeń i dzięki temu są dobrym źródłem światła ogólnego. Montujemy je praktycznie wszędzie – w salonach, sypialniach, kuchniach, łazienkach, przedpokojach. Nie nadają się tylko do wnętrz z niskimi stropami. W sklepach znajdziemy różnorodne lampy sufitowe, które różnią się pomiędzy sobą wielkością, designem, liczbą punktów świetlnych. Warto zatem wiedzieć, jak je dobierać, aby uzyskać najlepszy rezultat.

Lampa pasująca do aranżacji wnętrza

To podstawa – lampy nie powinniśmy traktować jako elementu, który nie musi współgrać z całym wnętrzem. W ten sposób uzyskamy dość chaotyczną kompozycję stylów. Dlatego przy poszukiwaniu lampy patrzmy na jej styl, by była ona przyciągającym wzrok dodatkiem dopełniającym wnętrze.

Do klasycznych aranżacji dobrze sprawdzają się lampy ze szklanymi kloszami i florystycznymi motywami, do tych nowoczesnych lampy minimalistyczne czy designerskie, na przykład lampy przypominające spadający deszcz czy molecular. Do loftów dobierzmy lampy wiszące o przemysłowym wzornictwie czy z kablami w kolorowym oplocie, które również będą wyglądać atrakcyjnie we wnętrzach skandynawskich. Duży wybór lamp i kabli znajdziemy w sklepie Filo-Shop.pl. Do wnętrz w stylu prowansalskim wybierzmy dekoracyjne żyrandole z małymi kloszami materiałowymi.

Miejsce montażu lampy

Lampy sufitowe możemy montować w różnych punktach. Najczęściej są one umieszczane na środku pomieszczenia, ale w takich pokojach jak salon możemy mieć kilka takich punktów, by uzyskać bardziej urozmaicony efekt. Lampy mogą być zamontowane wtedy osobno nad częścią wypoczynkową i nad stołem.

Gdy chcemy zamontować lampy sufitowe nad stołem czy nad blatem barowym, wybierzmy te o dłuższych zwisach. W przypadku dużych powierzchni stołów lub blatów możemy też zdecydować się na kilka źródeł światła – te same lampy powieszone obok siebie albo lampę o prostokątnym profilu z kilkoma źródłami światła.

Wielkość lampy

Zasadniczo lampa nie powinna przytłaczać pomieszczenia, ale nie powinna też gubić się w nim, dlatego pamiętajmy o tym, by dobierać ją też pod katem metrażu. W przypadku dużych pokojów możemy pozwolić sobie na większe modele, nawet mające powyżej metra, z kolei w tych małych tak spora lampa nie wyglądałaby korzystnie. Warto więc postawić na mniejszą, z jednym punktem świetlnym albo z kilkoma, ale taką, która nie będzie zbyt rozłożysta.

Także do dużych pokojów nie wybierajmy lamp sufitowych małych, które będą wyglądały wtedy karykaturalnie. Gdy chcemy zdecydować się na lampy z niewielkimi kloszami, warto poszukać modeli z kilkoma zwisami wychodzącymi z jednej podsufitki, na przykład popularnych lamp typu pająk.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bolesław
5 miesięcy temu 1
https://www.youtube.com/edit?o... przy doborze lamp należy się kierować ROZUMEM - nie jak w przypadku wydania zgody na zamknięcie Karczunkowskiej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji