Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Bardzo udana zbiórka krwi na 40-lecie. "153% normy"

› bieżące 2 miesiące temu    31.07.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Krewki Ursynów

Coraz więcej ursynowian bierze udział w akcji 40 listrów krwi na 40-lecie Ursynowa. W sobotę klub honorowych dawców "Krewki Ursynów" zebrał ponad 19 litrów tego bezcennego leku. Podczas zaledwie trzech zbiórek osiągnięto cel z naddatkiem. Ale będą następne - zapowiadają organizatorzy.

W sobotę przed urzędem dzielnicy znów stanął ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zbiórka krwi organizowana jest wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”.  

Jak zwykle, mimo wakacji, ursynowianie nie zawiedli. Zarejestrowano 53 dawców a krew oddały 43 osoby - w sumie 19,35 litra. Łącznie podczas trzech zbiórek oddano już ponad 53 litry krwi. Czyli, jak żartują krwiodawcy z Ursynowa - wykonano już 153% normy.

- Cała pozyskana podczas tej akcji krew została oddana dla ratowników z Łodzi, którzy ulegli ciężkiemu wypadkowi.
Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy również na naszą kolejną akcję która odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia -
mówi Tomasz Mazur z klubu "Krewki Ursynów".

Podobne akcje planowane są także w następnych miesiącach: 30 września, 28 października i 25 listopada. O działalności ursynowskiego klubu honorowych dawców krwi można poczytać na stronie: www.krewkiursynow.pl.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!