Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

Alert dla zwierząt. Rozpoczęła się zbiórka w ratuszu

› bieżące ponad rok temu    7.01.2016
Klaudia Ziółkowska
komentarzy 1 ocen 10 / 100%
A A A
 fot. KZ

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Alert dla zwierząt". Od dziś do 25 stycznia ursynowianie mogą oddawać karmę dla zwierząt z pobliskich przytulisk.

Akcja „Alert dla zwierząt” to zbiórka darów dla naszych mniejszych braci. Zainicjował ją w grudniu 2011 r. ursynowski radny Piotr Skubiszewski przy wsparciu ówczesnego zastępcy burmistrza dzielnicy Piotra Machaja. Akcja jest z powodzeniem kontynuowana.

Jednak w tym roku zasady zbiórki nieco się zmieniły. Podczas tegorocznej akcji ursynowianie mogą oddać jedynie żywność dla zwierzaków.

- Z przykrością należy stwierdzić, że grudniowa zbiórka dla przytulisk była dla wieku okazją do "wietrzenia szaf" - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. - Mieszkańcy masowo pozbywali się starych, brudnych kołder, koców, a nawet ubrań, które w większości nie nadawały się do wykorzystywania w przytuliskach.

W hallu na parterze urzędu dzielnicy (al. KEN 61) wystawiono pojemniki, do których można składać karmę dla psów i kotów w formie suchej oraz puszki. Dary możemy składać w godzinach pracy urzędu, czyli od 8.00 do 16.00. Akcja potrwa do 25 stycznia, później zebrana żywność trafi do przytulisk.

Dary trafiają do zwierząt, które znalazły schronienie w przytuliskach m.in. przytulisku AMI, powstałym w 2001 roku na Ursynowie. Większość z nich to zwierzęta w podeszłym wieku, skrzywdzone przez ludzi lub wymagające kosztownego leczenia. Rokrocznie, w pękającym już w szwach przytulisku pojawiają się kolejne porzucone zwierzęta, które często nie mają szans na adopcję.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ola
ponad rok temu 1
Ruszamy do akcji:)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji