Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

Akademia Dobrego Smaku SGGW. Ruszył naukowy blog żywieniowy

› zdrowie i uroda 20 dni temu    3.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Zdrowe odżywianie jest teraz modnym tematem często poruszanym w internecie. Niestety w sieci często pojawiają się przekłamania i zwykłe reklamy udające blogi. W odpowiedzi na to, powstało wiarygodne źródło wiedzy o żywieniu - pierwszy żywieniowy blog prowadzony przez kadrę SGGW - Akademia Dobrego Smaku.

Czy warto kupować żywność ekologiczną? Co powinniśmy wiedzieć o aromatach spożywczych? Jak wygląda żywność dla kosmonautów? Czy plastik szkodzi żywności? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania, a przy okazji skorzystać z przepisów na koktajle, bezcukrowe drożdżówki, dżemy i zupy, koniecznie odwiedź Akademię Dobrego Smaku.

- Nasz blog jest naprawdę inny niż wszystkie, bo podparty badaniami naukowymi, artykuły nie są pisane przez przypadkowe osoby. Obalamy tu mity żywieniowe, chcemy edukować konsumentów. Staramy się, aby raz w tygodniu na stronie pojawiło się coś nowego – mówi redaktorka bloga Alicja Ponder, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Oficjalny blog uczelni, dostępny pod adresem: akademiadobregosmaku.sggw.pl, pisany jest we współpracy z naukowcami.

- To pierwszy taki blog w historii uczelni - dodaje Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.

Założeniem strony jest zamieszczanie artykułów w oparciu o wyniki badań przeprowadzanych przez naukowców SGGW lub inne wiarygodne naukowe źródła. Teksty to nie gotowe rady typu: jakiej marki kupić olej, ale obiektywne i analityczne artykuły. Ponadto, co teraz naprawdę rzadkie, nie trafimy tu ani na reklamy, ani na teksty sponsorowane.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anna
15 dni temu 1
Brawo, taki blog jest bardzo potrzebny, gdyż jesteśmy zalewani różnymi dieta mi iprzepisami. Przydałoby się również porady dot zastosowania ziół do domowego użycia jako maści czy nalewek i porady dla seniorów.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji