Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

A czy Ty złożyłeś wniosek o 500 plus? Bo większość ursynowian już tak!

› biznes 2 miesiące temu    5.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. US

Ponad 8 tysięcy wniosków o przyznanie "500+" złożyli w sierpniu mieszkańcy Ursynowa. Aby nie stracić ani jednego miesiąca wypłat świadczenia, trzeba złożyć papiery do 31 października.

Ursynowianie w zdecydowanej większości (70%) zgłaszają swoje wnioski przez internet - za pomocą systemów transakcyjnych banków, podpisu elektronicznego oraz serwisu Emp@tia. 

Jak informuje urząd, do tej pory mieszkańcy złożyli 8 233 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Oznacza to, że w ciągu pierwszego miesiąca składania nowych wniosków, wniosek złożyło ponad 70% spośród tych wnioskodawców z Ursynowa, którzy złożyli wniosek w poprzednim okresie zasiłkowym (wpłynęło wówczas 11 641 wniosków).

Te osoby, które złożyły wnioski w sierpniu dostaną od urzędu decyzję o przyznaniu 500+ do końca października. I nie należy przejmować się, jeśli decyzje nie będą zapadać szybko. Nad wnioskami w ratuszu pracuje 10 osób.

Jak informuje dzielnica, mieszkańcy, którzy do tej pory nie złożyli wniosku w sprawie świadczenia wychowawczego nie muszą się obawiać, że stracą należne świadczenie lub jego część, ponieważ ostateczny termin złożenia wniosku, gwarantujący wypłatę świadczenia z wyrównaniem za październik upływa 31 października.

Wnioski złożone we wrześniu urzędnicy rozpatrzą do końca listopada, a złożone w październiku - końca grudnia.

Od 1 sierpnia wurzędzie, można też składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W sierpniu złożonych zostało 347 wniosków w sprawie przyznania świadczeń rodzinnych oraz 124 wnioski w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fext
2 miesiące temu ocena: 0%  2
Jeżeli nad wnioskami pracuje w ratuszu 10 osób, to do października dziennie mają do "przerobienia" około 16 wniosków. Wychodzi dwa na godzinę, przy dosyć przejrzystych kryteriach decyzyjnych. Więc z przepracowania raczej nie umrą.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kamil
2 miesiące temu ocena: 100% 1
Polecam czytanie ze zrozumieniem: "do tej pory mieszkańcy złożyli 8 233 wnioski" i "dalej: "można też składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W sierpniu złożonych zostało 347 wniosków w sprawie przyznania świadczeń rodzinnych oraz 124 wnioski w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego"