Antyspam
REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona

(KT)

REKLAMA

Przed ratuszem trwa zbiórka krwi. To już druga akcja w ramach "40 litrów na 40-lecie" - od rana pielęgniarki mają pełne ręce roboty - chętnych dawców nie brakuje. Ambulans czeka na dawców do godz. 15:00.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewki Ursynów" i ratusz świętują 40 lat dzielnicy - świętowanie przybrało szlachetną formę - od maja organizowane są cykliczne zbiórki bezcennego leku. "40 litrów na 40-lecie Ursynowa" to tylko umowna granica, bowiem klub nie zamierza kończyć zbiórki po jej przekroczeniu.

- Podczas pierwszej akcji zebraliśmy prawie 20 litrów. Liczymy, że dziś uda się pobić ten wynik. Akcja potrwa do listopada, po zebraniu 40 litrów idziemy dalej - mówi Tomasz Mazur, członek "Krewkiego Ursynowa".

Dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 15:00. 

- Teraz obsługujemy dwie osoby jednocześnie, ale jeśli będzie taka potrzeba, nie ma problemu, żeby było to 3 albo 4 dawców w tym samym czasie. Mamy odpowiednie warunki - mówi nam jedna z pielęgniarek w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Już chwilę po podstawieniu autokaru pojawili się pierwsi ochotnicy. Ursynowscy dawcy nie zawodzą i wydaje się, że frekwencja może być wyższa w każdej kolejnej edycji.

- Tutaj jestem pierwszy raz, zazwyczaj oddaję krew na Saskiej. Tutaj przyjechałam z chłopakiem, który jest zaangażowany w organizację. Krew jest bezcenna a ja pomagam, bo zwyczajnie mogę to robić - opowiada Ewa, która krew oddaje dwa razy w ciągu roku.

Kolejne zbiórki odbędą się 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października i 25 listopada.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z AKCJI:

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarz

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 0.114 sekundy
REKLAMAA2-NEONOWKA-tydzien-od-14-12-do-21-12-2017