Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

40 LAT URSYNOWA. Dzielnica ogłasza konkurs na logo jubileuszu

› bieżące 11 miesięcy temu    4.11.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. NAC

W przyszłym roku Ursynów obchodzić będzie 40. urodziny powstania pierwszego osiedla. Dzielnica szykuje huczne obchody. Na początek ogłosiła konkurs na logotyp jubileuszu.

8 stycznia 1977 roku do bloku przy ul. Puszczyka 5 wprowadzili się pierwsi mieszkańcy. I choć pierwsze bloki tonęły w błocie a wokół była pustka, osiedle szybko się zaludniało. Było ono jedną z ostatnich największych inwestycji PRL. Do dziś mieszkańcy, którzy sprowadzili się na Ursynów z rozrzewnieniem wspominają czasy swojej młodości i przygody codziennego życia, doskonale utrwalone przez Stanisława Bareję, nie tylko w serialu "Alternatywy 4".

Na tym sentymencie oraz chęci poznawania historii Ursynowa przez młodszych mieszkańców, dzielnica chce oprzeć huczne obchody 40-lecia Ursynowa. W urządzie powstaje właśnie plan imprez związanych z rocznicą. Będą koncerty, gry miejskie, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi. 

- Dni Ursynowa - zazwyczaj jednodniowe - w przyszłym roku będą trwały dwa dni, właśnie w związku z 40-leciem - zapowiada wiceburmistrz Łukasz Ciołko. Szczegóły mamy poznać najpóźniej w styczniu, gdy znany będzie budżet przedsięwzięcia.

Dzielnica chce, aby obchody 40. rocznicy powstania Ursynowa były rozpoznawalne i kojarzyły się pozytywnie. Stąd pomysł na konkurs na logotyp jubileuszu. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy - nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy. Swoje projekty można nadsyłać do 21 listopada nad adres: konkurs@ursynow.pl.

W jury zasiedli, obok przedstawicieli urzędu, uznani artyści związani z Ursynowem: grafik i malarz prof. Rafał Strent oraz artysta malarz Franciszek Maśluszczak. Komisja wybierze najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców Ursynowa. Zwycięzcę konkursu na znak graficzny 40-lecia poznamy w grudniu. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę o wartości do 760 złotych.

Link do regulaminu konkursu (plik .pdf)

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zuza
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
Najlepszym logotypem jest zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. Co tydzień w lokalnym piśmie, prezentuje swoja podobiznę. W końcu ludzie przyzwyczaja się do jego twarzy i logotyp gotowy.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
11 miesięcy temu ocena: 100% 2
Ta przyjezdny z "koziej wólki" Ursynowianin-Ciołko się znalazł. Dobre sobie!
~ TJO
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Maśluszczak i Strent. Kim są ci goście wogóle? W życiu o nich nie słyszałam.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji