Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

4-latek z Ursynowa ciężko chory. Dramatyczny apel rodziców

› bieżące miesiąc temu    19.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 4 ocen 11 / 100%
A A A
4-letni Jędrek potrzebuje leczenia w USA4-letni Jędrek potrzebuje leczenia w USA fot. rodzice chłopca

4-letni Jędrek z Ursynowa walczy o życie. Malec zmaga się z nowotworem i niezwykle rzadką mutacją genu. Zrozpaczeni rodzice szukają pomocy wśród mieszkańców. Do końca września trzeba zebrać 2 mln złotych - tyle kosztuje specjalistyczne leczenie w Ohio.

Mały Jędrek z Ursynowa jest poważnie chory. Poza wyjątkowo złośliwym nowotworem splotu naczyniówkowego, maluch zmaga się z mutacją w genie tp53, zwaną inaczej zespołem Li-Fraumeni. To z jej przyczyny białko nie blokuje podziału nieprawidłowo rozwijających się komórek. Skutek jest tylko jeden - nowotwór. 

Joanna i Paweł, rodzice Jędrka, mieszkańcy Ursynowa, są zdeterminowani i walczą o życie dziecka, choć jest bardzo ciężko. Diagnoza lekarza był druzgocąca - w naszym kraju proponowana terapia pomija mutację Jędrka. Rodzice wiedzą, że muszą szukać ratunku gdzie indziej. 

Jedyną szansą na życie dziecka jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Leczenie zaproponowane przez lekarzy z Nationwide Childrens Hospital w Ohio kosztuje 500 tys. dolarów, czyli ok. 2 mln złotych. Rodzice nie są w stanie wyłożyć tak dużych pieniędzy - zwracają się z prośbą o pomoc - każda złotówka jest cenna.

Do końca września trwa zbiórka pieniędzy, która może uratować życie małego Jędrka. Teraz chłopiec znajduje się w szpitalu, gdzie lekarze podają mu chemię.

- Musimy zapłacić jak najszybciej, jak najszybciej tam lecieć i zacząć leczenie synka. To jedyna, ostatnia już szansa. Protokół zaproponowany w Stanach nie jest żadną eksperymentalną terapią. Prof. Finlay, uznany za ojca neuroonkologii, ma duże doświadczenie w leczeniu podobnych przypadków - mówią rodzice Jędrka, Joanna i Paweł.

Zbiórka trwa, pieniądze można wpłacać tutaj. Co ważne jest to akcja zweryfikowana i wspierana przez Fundację Siepomaga. Czasu jest mało - zostało zaledwie 11 dni. Liczymy na wsparcie mieszkańców, jednocześnie trzymając kciuki za zdrowie i życie 4-letniego Jędrka.

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tm
miesiąc temu 4
Prosimy o aktualizację informacji dotyczących leczenia Jedrusia. Wszyscy chcą usłyszeć dobre informacje, ale w przypadku pojawienia się dalszych potrzeb napewno nastąpi dalsza mobilazacja. Pozdrawiam - wszystkich !
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
miesiąc temu 3
Boże daj mu zdrówko. Płakać mi się chce jak widzę to buziulke mała która cierpi. Dzisiaj wpłacę pieniążki.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola56
miesiąc temu ocena: 100%  2
Jędruś Ty się już możesz pakować, jutro powinna być cała suma potrzebna abyś wrócił zdrowy. Wczoraj wpłaciłam i obserwuję jak szybko przybywa pieniążków. Jak dobrze że jest tylu dobrych ludzi
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mamiszon
miesiąc temu ocena: 100%  1
Miło popatrzeć jak pieniążków przybywa. Taki czysty odruch serca...
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji